OFC-RI-048-RG
[OBSOLETE]
Part Number: 113790RI-048-RG
OFC-RI-048-RG
Flash-head with integrated power supply
  • 6 Obsta optics with cover in hard glass and aluminium base
  • Simple installation with no losing parts when opening the flash-head
  • Power supply inside the flash-head
  • NVG compatible (with IR)
  • Alarm in compliance with FAA Engineering Brief 98
  • Surge protection with indicator showing when it has failed included
  • membrane vent
  • GPS antenna included, internal photocensor '-R' in option
Select another reference:
113790RI-BASE-240-RG
113790RR-BASE-240
113790RW-BASE-048-G
230VAC-INSULATION-CABINET 230VAC
24V OBSTAFLASH Xe CONVERTER
48V BATTERY CABINET 12AHSF (INPUT POWER 220VAC)
48V BATTERY CABINET 7AHSF (INPUT POWER 220VAC)